Çağrı Merkezi / (0216) 370 11 01

Bize Yazın / info@istanbulruskom.org

Çok Sesli Koro Eğitimi

Anasayfa / Hizmetlerimiz / Ruskom Müzik / Çok Sesli Koro Eğitimi
Sevdiklerinizle Paylaşın

 

İstanbul RusKom Çok Sesli Müzik Korosu

Dünyadaki tek evrensel ve ortak dil olan müziğin bir araya getirdiği İstanbul – RusKom Çok Sesli Müzik Korosu 2016 yılında kurularak Türkiye, Rusya ve komşu ülkelerinin önde gelen müzik topluluğu olma hedefine emin adımlarla ilerlemektedir.

İstanbul - RusKom Çok Sesli Müzik Korusu çalışmalarını Rus müzik eğitmeni Dmitri Scripcari eşliğinde İstanbul Maltepe’de bulunan dernek merkezinde gerçekleştirmektedir. Her hafta Salı günleri bir araya gelerek eğitim ve provalara kesintisiz olarak devam eden koristlerimiz ilk konserini Türkan Saylan Kültür Merkezinde gerçekleştirmiştir.

Her yaş ve meslek gurubundan müzik severlere açık koro çalışmalarını sürdüren İstanbul -  RusKom Çok Sesli Müzik Korosu:

·         Ülkemizde gelişim sürecinde olan çok sesli koro müziğine ve kültürüne katkıda bulunmak,

·         Her yaş ve meslekten müzik severlerin bir araya gelmesine olanak sağlamak,

·         Koro müziğini halkla buluşturmak ve yaygınlaşmasını sağlamak,

·         Türkiye, Rusya ve komşu ülkelerinden müzik korolarını Türkiye’ye getirmek,

·         Ulusal ve uluslararası müzik festivallerine katılmak,

·         Çok sesliliğin ortak bir değer haline gelmesi için konser, panel, konfersans gibi etkinlikler düzenlemek başlıca amaçları arasında yer almaktadır.

Türkçe, Rusça ve Azerice başta olmak üzere pek çok farklı dilde şarkılardan oluşan repertuvarı ile ulusal ve uluslararası etkinliklere katılmak için hazırlanan İstanbul – RusKom Çok Sesli Müzik Korosu çalışmalarımızda sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı belirtmek isteriz.

Copyright © İstanbul-Ruskom 2016-2020. Her Hakkı Saklıdır.


Yükleniyor...