Çağrı Merkezi / +90216 370 11 01

Bize Yazın / info@istanbulruskom.org

Dernek Tüzüğü

Anasayfa / Dernek Tüzüğü
Sevdiklerinizle Paylaşın


İSTANBUL RUSYA VE KOMŞU ÜLKELER GİRİŞİMCİLER DERNEĞİ TÜZÜĞÜ     

Derneğin Adı ve Merkezi

Madde1- Derneğin Adı: İstanbul, Rusya ve Komşu Ülkeler Girişimciler Derneği’dir.

Derneğin Merkezi: İstanbul Maltepe’dir.

Dernek, yurt içinde ve yurt dışında şube açabilir.

Derneğin Amacı ve Bu Amacı Gerçekleştirmek İçin Dernekçe Sürdürülecek Çalışma Konuları ve Biçimleri İle Faaliyet Alanı

Madde 2- Dernek: Türkiye Cumhuriyeti, Rusya ve her iki ülkeye komşu ülkeler arasında ekonomik, sosyal ve kültürel alanda ilişki, iletişim, temsil ve iş birliği ağlarının geliştirilmesi için çalışmalar yürütmektedir. Amaca yönelik her türlü girişimlerde bulunmak, öncülük yapmak, benzer faaliyetlerde bulunan kamu ve sivil toplum kuruluşlarına, girişim ve girişimcilere destek vermek, bu ülkeler arasında ki dostluk ilişkilerini daha da geliştirmek.

-       Türkiye Cumhuriyeti’nin, Rusya ve her iki ülkeye komşu ülkeler uluslararası ticaretini geliştirmek, bölgede istihdam artırmaya yönelik çalışmalar yapmak, bölge insanlarımıza hizmet vermek.

-       Türkiye, Rusya ve her iki dülkeye komşu ülkeler arasında eğitim ve öğrenim alanında işbirliği yapmak, öğrenci değişimleri için danışmanlık yapmak, yine eğitim ve öğrenim alanında sivil toplum kuruluşları ve eğitim kurumları ile ortak projeler geliştirmek ve uygulamak.

-       Yerli ve yabancı kültürleri araştırmak, tanıtmak, bu kültürlere mensup insanlar arasında dostluk ve kardeşliğin gelişmesini sağlamak, turizmle ilgili faaliyetlerde bulunmak danışmanlık yapmak.

-       Dünyadaki teknolojik gelişmeleri yakından takip etmek, iş dünyasının araştırma geliştirme faaliyetlerini artırması, teknoloji üreten ve ihraç eden bir konuma gelmesi yönünde gayret göstermek ve destek vermek.

-       Yatırımların ve ihracatın önünü açacak politikaların oluşturulması ve uygulanması için uluslararası girişimde bulunmak, ilgili kamu kurumu ve özel kuruluşlarla iş birliği yapmak.

-       Yurtiçi ve yurtdışındaki her düzeydeki eğitim kurumları, yüksekokul ve üniversitelerle iş birliği sağlayarak, genç nüfusun eğitime yönlendirilmesi, mesleki eğitim almasını sağlamak, staj ve istihdam imkânları yaratılması için faaliyetlerde bulunmak.

-       Komşu ülkelerle ekonomik, sosyal, bilimsel, eğitim, turizm kültürel ve benzeri alanlarda faaliyetler organize ederek yardımlaşmayı ve dayanışmayı tesis etmek.

-       Değişik kültürlerin yöresel özelliklerini ve farklılıklarını birer zenginlik olarak görmek,

ortak evrensel bir kültürün barışa ve insanlığın ortak geçmişi ve birikiminin mirası ile büyüyüp gelişen günümüz insanları ve  geleceğin insanlarına daha güzel ve yaşanabilir bir dünyayı miras bırakmak adına, tanıma, tanışma, paylaşma ve ortak değerler üretmek amacı ile kurulmuştur.

-        

Copyright © İstanbul-Ruskom 2016-2020. Her Hakkı Saklıdır.


Yükleniyor...