Çağrı Merkezi / +90216 370 11 01

Bize Yazın / info@istanbulruskom.org

Hüseyin Kılınç Kimdir?

Anasayfa / Hüseyin Kılınç Kimdir?
Sevdiklerinizle Paylaşın

1965 Tunceli doğumlu Hüseyin Kılınç, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliğinden 1988 yılında mezun oldu. Alanında ilk iş tecrübesini 1988 -1990 yılları arasında Fatih Sultan Mehmet Köprüsü yapımında gerçekleştirdi. 1991 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinde yüksek lisans eğitimini tamamlayarak Türkiye genelinde birçok başarılı projede yer aldı. Araştırmaya olan merakı bir dönem yayıncılık sektöründe de aktif olarak yer almasına neden oldu ve 1993 yılında dönemin ses getiren yayın organlarından Diyalog dergisinin imtiyaz sahipliğini yaptı.  

Türkiye kültürel, sosyal ve siyasi arenasında kişilerin değil, hangi anlayışın siyaset yaptığının önemi üzerine politikalar ve çözümler üreten Hüseyin Kılınç,  20 yıl boyunca ülke siyasetinde yerel ve ulusal alanda birleştirici, olumlayıcı ve üretken bir anlayışıyla aktif rol aldı ve liderlik etti. Üniversite yıllarından itibaren Türkiye’nin geleceğinde uluslararası ilişkilerin önemine dikkat çekerek,  Dünya konjonktüründe Türkiye’nin ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda nerede konuşlanması gerektiği üzerine uluslararası organizasyonlar düzenleyerek ülkesinin tanıtımına katkıda bulundu.

Türkiye ve Rusya’nın komşu ülkeleriyle birlikte ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda işbirliği ve iletişim ağlarının geliştirilmesi gerektiğini savunan Hüseyin Kılınç, Bu hedeflere ulaşmak üzere 2016 yılında aynı görüşe sahip olduğu yol arkadaşlarıyla birlikte İstanbul – RusKom'u (Türkiye, Rusya ve Komşu Ülkeler Girişimciler Derneğini) kurdu. Bir kız çocuk babası olan Hüseyin Kılınç,  iyi derecede Rusça, Almanca ve orta derecede İngilizce biliyor.


Copyright © İstanbul-Ruskom 2016-2020. Her Hakkı Saklıdır.


Yükleniyor...